AKTUALITY Cyklostezka propojí trasy až na Slovensko

11.08.2014 10:33

V druhé polovině měsíce července se ve Valašských Kloboukách na společném jednání sešli zástupci obcí a měst, které se podílejí na přípravě projektu cyklostezky BEVLAVA. Zhruba padesátikilometrový úsek by měl v budoucnu spojit již vybudované trasy u Vsetína, v Brumově-Bylnici a u slovenské obce Horné Srnie. Název BEVLAVA v sobě skrývá jména tří řek, Vsetínské Bečvy, Vláry a slovenského Váhu.

„U nás se projekt týká patnácti obcí. Pokud vše půjde podle plánu, tak s výstavbou by se mohlo začít někdy v roce 2016. Přesný termín ale nyní ještě nelze určit," uvedl Stanislav Petřík z MAS Hornolidečska.

Ve Valašských Kloboukách by se mohl první, přibližně tříkilometrový úsek cyklostezky, začít stavět ještě v letošním roce. „Tato trasa povede od odborného učiliště po chodník vedoucí k nádraží. Tedy středem města. Dokončit bychom ji chtěli nejpozději v polovině příštího roku," informoval místostarosta Valašských Klobouk Martin Janík.

 

 

O velký kus dál jsou s výstavbou cyklostezky v Brumově-Bylnici. Hotová je část od pivovaru ke koupališti, a od koupaliště směrem k hasičské zbrojnici v Bylnici. „Máme už vydané stavební povolení i na druhou etapu. Jde o úsek z ulice Pilařská, kolem čističky přes řeku Vláru včetně mostu, kde bude křižovatka směr Štítná a na Slovensko," upřesnil Vladimír Káňa z investičního odboru města Brumov-Bylnice.

Několikakilometrový úsek slouží příznivcům cyklistiky a turistům už i na slovenské straně, od státní hranice po obec Horné Srnie. „Další část směrem k Nemšové je již připravena. Prostředky na to zajistila skupina Vršatec z programu Leader. Za městem se dostaneme až k řece Váh, tedy k cíli našeho společného projektu," doplnil starosta obce Horné Srnie Jozef Húserka. -red- Region Valašsko

video ze setkání ZDE
 

 

 

Zpět

Kontakt

Cyklostezka BEVLAVA
Masarykovo náměstí 189
Valašské Klobouky
766 01

603507046

počítadlo.abz.cz

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode