Krásné počasí, pohodová atmosféra a příjemná trasa to byla čtvrteční cyklojízda

07.10.2013 10:32

Ve čtvrtek 3. října projeli účastníci Cyklojízdy plánovanou trasu cyklostezky z Valašských Klobouk do Brumova-Bylnice.
 
 
 

 

Valašské Klobouky – Více než dvacet cyklistů projelo ve čtvrtek 3. října plánovanou trasu cyklostezky, která má v budoucnu spojovat Valašské Klobouky s Brumovem-Bylnicí. Stezka se stane součástí nadregionální trasy Bečva-Vlára-Váh, která by v budoucnu měla propojovat ČR a Slovensko. Cyklisté svojí účastí vyjádřili podporu tohoto záměru.

„Cyklojízdě předcházela úprava terénu, sečení, trávy a křoví, výstavba provizorní lávky, výroba a umístění směrových ukazatelů a další drobné práce, které provedli Valaškokloboucké služby a pracovníci veřejně prospěšných prací, za což jim velmi děkujeme,“ řekl místostarosta Martin Janík. „Vyrazili jsme z Ekoparku Trhovisko ve Valašských Kloboukách. První zastávka, kde nás čekalo občerstvení byla u čističky, kde jsme se posilnili teplým čajem, tatrankou nebo jablečným moštem. Řada cyklistů byla překvapena, že celou trasu je možno projet a množstvím krásných úseků, které jsme míjeli. Jednoznačně jsme se shodli na tom, že trasu by bylo dobré udržovat sjízdnou v průběhu celého roku, tak aby se zaužívala. Takže pokud máte chuť a na cyklojízdu vám to nevyšlo, můžete si trasu projet určitě sami, neboť stezka je označena dřevěnými ukazateli,“ pokračoval místostarosta.

Před brumovskou radnicí přivítal účastníky akce starosta Brumova-Bylnice Zdenek Blanař a doprovodil peleton po již zrealizovaném úseku od pivovaru ke koupališti a po úseku, který se v Brumově-Bylnici právě realizuje.

Na závěr cyklojízdy byli ocenění tito účastníci: Radim Brtiš – nejkrásnější kolo, Martin Raška – nejmladší účastník, Slávek Floreš - nejstarší účastník, pan Drábek – nejtěžší účastník. Speciální odměnu a ocenění obdržel brumovký starosta Zdenek Blanař kterému byl předán Řád zlaté pumpičky, spolu se zlatou pumpičkou, za významnou podporu rozvoje cyklostezek na Valašsku.

„Na akci jsme se chystali už začátkem září, v rámci mezinárodního dne mobility, ale bohužel nepřálo počasí, naproti tomu dnes nemohlo být přívětivější,“ vyjádřil spokojenost s jasným nebem jeden z účastníků.

foto zde

Zpět

Kontakt

Cyklostezka BEVLAVA
Masarykovo náměstí 189
Valašské Klobouky
766 01

603507046

počítadlo.abz.cz

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode