Připravit, ke startu...

10.06.2015 08:31

 

Ve čtvrtek 11. června 2015 od 17 hodin proběhne ve Valašských Kloboukách slavnostní otevření prvního klobuckého úseku mezinárodní cyklostezky BEVLAVA. Všichni jsou srdečně zváni.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Pro nedočkavé a netrpělivé cyklisty je tu radostná zpráva! Klobucká část mezinárodní cyklostezky BEVLAVA bude slavnostně otevřena už ve čtvrtek 11. června 2015. Přestřižení pásky včetně doprovodného programu je plánováno od 17 hodin u hasičské zbrojnice v Brumovské ulici. Zároveň s uvedením cyklostezky do provozu přivítají Valašské Klobouky i cyklistický peloton Josefa Zimovčáka, který projíždí naší republikou s charitativním projektem „Na kole dětem.“

Městu Valašské Klobouky se podařilo vybudovat 1350 metrů cyklostezky, která je však pouze malým úsekem mezinárodní cyklotrasy spojující řeky Bečvu, Vláru a Váh. Slavnostním otevřením první klobucké části projekt nekončí. Následovat bude vybudování trasy od učiliště k Brumovskému katastru a od ulice Nádražní k ekoparku na Trhovisku.

Program slavnostního otevření

Od 17 hodin si mohou děti na svých kolech vyzkoušet jízdu zručnosti, po jejímž úspěšném zdolání obdrží cyklistické desatero a bezpečnostní doplňky. Stanoviště zde bude mít i Český červený kříž s ukázkami první pomoci a zdravotní techniky.

V 17:30 hodin je naplánován dojezd 6. ročníku veřejné cyklotour, jejímž účelem je získání prostředků pro nadační fond Josefa Zimovčáka na rekondiční pobyty dětí po náročné onkologické léčbě. „Děkuji všem, kteří se přidali k městu Valašské Klobouky a darovali nemocným dětem zatím celkem 26 tisíc Kč,“ vyjádřil své díky místostarosta Valašských Klobouk Martin Janík. „Panu Zimovčákovi předáme symbolické šeky na vybrané částky a zároveň ho požádáme o vylosování výherců speciální tomboly,“ dodal Janík.

Cyklostezka se otevře slavnostním přestřižením pásky kolem šesté hodiny. Připravuje se i malá výstava o budování cyklostezky a o její budoucnosti.

Pro návštěvníky akce bude připraveno nejen drobné občerstvení, ale i losování o jízdní kolo a cyklodoplňky. Soutěžní kupón naleznou zájemci v červnovém čísle Valašskoklobouckého zpravodaje a vyplněný ho vhodí do osudí u pódia na začátku akce.

Sandra Novotná Kollerová, tisková mluvčí

Zpět

Kontakt

Cyklostezka BEVLAVA
Masarykovo náměstí 189
Valašské Klobouky
766 01

603507046

počítadlo.abz.cz

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode