Slavnostní otevření nového úseku

30.06.2019 07:55

VALAŠSKÉ KLOBOUKY / BRUMOV-BYLNICE – Přestřižením pásky v místě setkání katastrů se cyklostezka mezi Valašskými Klobouky a Brumovem-Bylnicí slavnostně otevřela uživatelům. Mimořádný okamžik si v pátek 7. června nenechaly ujít početné skupiny malých i velkých cyklistů, které si vyjely vstříc z obou sousedních měst. Lidé si tak poprvé oficiálně vyzkoušeli bezmála 4,5 kilometru dlouhý úsek, který je součástí mezinárodní cyklistické trasy Bevlava. 

U přestřižení pásky se v místě napojení kloboucké a brumovské části setkali jednak současní starostové a místostarostové, ale také dřívější představitelé měst, kteří stáli u začátků plánování cyklostezky. Čestného úkolu se tak společně ujali za Valašské Klobouky starostka Eliška Olšáková, místostarosta Karel Ptáček a bývalý místostarosta Martin Janík a za Brumov-Bylnici starosta Kamil Macek, místostarosta Antonín Strnad a bývalý starosta Zdenek Blanař.

Při vyjížďce cyklostezkou se lidé mohli kochat krásným prostředím chráněné bělokarpatské krajiny. Na děti tu čekala pohádková stanoviště, kde se zapálením plnily úkoly a sbíraly odměny. U klobouckého zahrádkářského areálu se účastníci občerstvili a pobavili při společném doprovodném programu obou měst. S pásmy vystoupily děti z mateřských škol ze Svatého Štěpána i Brumova-Bylnice, mažoretky z Nedašova, cvičenky aerobiku z klobouckého domu dětí a mládeže, studenti gymnázia i pěvecký soubor Trávnica z Brumova-Bylnice. Zlatým hřebem se pak stalo losování soutěže o cyklistické potřeby i hlavní cenu v podobě jízdního kola.

Turistické i jiné zajímavosti z okolních obcí návštěvníkům představil Den mikroregionu Valašské Klobucko. Lidé si u stánků mohli osobně popovídat se starosty, zeptat se na život u sousedů a také okoštovat tradiční produkty a pochutiny. 

Valašskokloboucký úsek cyklostezky Bevlava byl zbudován za 16,2 milionu korun a podpořila jej dotace z přeshraničního operačního programu INTERREG V - A SR – ČR. Náklady na stavbu brumovské části činily 20,8 milionu korun a finanční podporu poskytl Státní fond dopravní infrastruktury.

Lenka Zvonková
tisková mluvčí

 

Bevlava

Zpět

Kontakt

Cyklostezka BEVLAVA
Masarykovo náměstí 189
Valašské Klobouky
766 01

603507046

počítadlo.abz.cz

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode