Valašské Klobouky zahájí výstavbu cyklostezky na Brumov

23.05.2018 22:22

Bevlava cyklostezka

Státní fond dopravní infrastruktury podpoří klobouckou etapu mezinárodní cyklostezky Bevlava částkou 8,2 milionu korun, přičemž celkové náklady projektu budou činit 16,2 milionu. Stavba cyklostezky začne už v červnu.
 
 
 

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Město Valašské Klobouky bylo úspěšné v žádosti o dotaci na cyklostezku směrem do Brumova – Bylnice, a tak může po několikaleté přípravě zahájit její výstavbu. Státní fond dopravní infrastruktury podpoří klobouckou etapu mezinárodní cyklostezky Bevlava částkou 8,2 milionu korun, přičemž celkové náklady projektu budou činit 16,2 milionu. Zastupitelé byli s informací o výsledku žádosti seznámeni na úterním zasedání. Stavba cyklostezky začne už v červnu.

 

„Dvoukilometrová trasa pro cyklisty mezi Valašskými Klobouky a Brumovem – Bylnicí se bude skládat ze dvou úseků cyklostezek a dvou cyklotras. Ty povedou v lokalitách zahrádkářské kolonie a čistírny odpadních vod a budou umožňovat i příjezd vozidel. Státní fond dopravní infrastruktury přitom podporuje pouze výstavbu cyklostezek, na cyklotrasy by bylo možné využít případnou dotaci z operačního programu INTERREG V-A SR – ČR. Žádost jsme zde podávali v březnu společně s Trenčianskou Teplou a výsledky hodnocení by měly být sděleny v horizontu několika týdnů,“ řekla starostka Eliška Olšáková.

 

Dalším bodem jednání zastupitelstva bylo odstranění diagonální komunikace na Masarykově náměstí, kde ovšem zastupitelé nebyli jednotní a usnesení o investiční akci neschválili. „V souvislosti s výsledkem jednání zastupitelstva, kdy nebylo přijato usnesení o realizaci rekonstrukce diagonály, navrhnu, aby se 3 miliony korun alokované na tuto investiční akci přesunuly právě na financování cyklostezky,“ řekla starostka Eliška Olšáková.

 

Zastupitelé se dále v programu věnovali připravované studii revitalizace Masarykova náměstí, kde po rozsáhlé diskusi zvolili k dopracování jednu z předkládaných variant. Po dokončení architektem bude studie představena veřejnosti k připomínkování.

 

Lenka Zvonková
tisková mluvčí

 

Zpět

Kontakt

Cyklostezka BEVLAVA
Masarykovo náměstí 189
Valašské Klobouky
766 01

603507046

počítadlo.abz.cz

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode