• Valašské Klobouky / Město folkloru a tradic v náruči nedotčené přírody. Najdete zde městské muzeum a památkovou zónu, první secesní stavbu v Česku, zachovalé dřevěnice. Koupaliště, restaurace, wellness. Více info zde.
  •  
  • Hřeben Královce / Odskočte si do kopců za největšími poklady Bílých Karpat, biosférické rezervace UNESCO. Horské louky, hluboké lesy a léčivé studánky. Dechberoucí výhledy z rozhledny Královec nebo pozorovatelny Durch. Více info zde
  • Brumov-Bylnice / Město historicky spjaté s královským hradem Brumov, kde dnes najdete expozici o historii, památkách a přírodě a krásné výhledy do krajiny. Další cíle: muzeum řemesel a života v podhradí, židovský hřbitov. Koupaliště, sportovní areál, restaurace. Více info zde
  • Vlárský průsmyk / Hraniční přechod s divokou přírodou i historií. Nad zurčící Vlárou se vypínají strmé kopce s pralesovitými bučinami, kopanicemi a pastvinami. Mezi obcemi Svatý Štěpán a Sidonie vede Sklářská naučná stezka, uvidíte zbytky staré sklářské kolonie a společné pece na chleba. A můžete se přehoupnout přes hranici na slovenský Vršatec. Více info  zde.
  • Horné Srnie / Dva kilometry od státní hranice směrem na slovenskou příhraniční obec Horné Srnie najdete cyklosrub s možností občerstve­ní. U cyklostezky se nacházejí dva prameny s pitnou vodou, jeden z nich je minerální. V letním období je k dispozici sportovní areál se čtyřmi tenisovými kurty.
Nemšová / Ve městě Nemšová najdete Králikov mlyn s expozicí mlynářství. K turistice můžete využít naučnou stezku Luborčianskou dolinou, nad místní částí Trenčianska Závada se tyčí rozhledna s výhledy do celého středního Pováží. Koupaliště, možnosti ubytování a stravování. Cyklostezka Bevlava se v Nemšové napojuje na Vážskou cyklomagistrálu, po níž můžete pokračovat do Trenčína či Piešťan.
 
Další zajímavosti pro vás připravujeme.

Kontakt

Cyklostezka BEVLAVA
Masarykovo náměstí 189
Valašské Klobouky
766 01

603507046

počítadlo.abz.cz

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode